zpět na hlaví menu
zpět na hlavní menukoncertydiskografietextyFotogaleriehistorie, napsali o násnaše současná sestavakontaktyYouTubeFacebook - PUMPA


16.5.2024 - recenze našeho alba "Frankenstein" od Ilji Kučery ml. na stránkách magazínu Frontman: Čekání na Pumpu se vyplatilo.


Duben 2024 - smutná zpráva: zemřel náš bývalý kytarista Horymír "Míťa" Vávrů. V Pumpě působil v letech 1981 - 1984 a nahrál s ní první dvě alba "Ozvěny" a "Parní pumpa". Zůstane v paměti jako výborný kytarista a veselý chlapík.
Můžete si ho připomenout ve skladbě Fontána krve, kterou obohatil procítěným sólem: Fontána krve


5.1.2024 - Michal Němeček byl hostem Petra Vejvody v pořadu Rockerova rána na Radiu Beat. Záznam si můžete poslechnout zde


Nové 2CD FRANKENSTEIN lze zakoupit na koncertech nebo objednat na pumparock@seznam.cz.


24.9.2023 - jsme v pražském Lucerna Music Baru pokřtili nové 2CD Frankenstein. Reportáž rockového magazínu ROCKSHOCK, včetně fotografií, si můžete přečíst a prohlédnout ZDE.


20.9.2023 - Michal Němeček byl hostem Petra Korála v pořadu Uši Rádia Beat. Záznam si můžete poslechnout zde


3.9.2023 - FAJN ROCK - TV Rockparáda - v novém dílu na TV ÓČKO STAR od 15 hodin bude i PUMPA s videoklipem "Tak si dáme jedno", více v pozvánce zde


29.8.2023 - Michal Němeček byl hostem Honzy Hamerníka v pořadu Rocková zpovědnice na Rádiu Beat. Záznam si můžete poslechnout zde


15. - 20.8.2023 - rozhovor a Michalem Němečkem v dílu č. 1013 pořadu ROCK MUSIC CZ - celkem 20x na 9 rádiích, viz odkaz: zde.
Můžete také poslechnout již teď v archivu pořadu online zde na YouTube.


Smutná zpráva: řeku Styx překročil bývalý člen Pumpy Dan Vojtíšek, zpěvák a hráč na foukací harmoniku, později jeden ze zakládajících redaktorů časopisu Rock&Pop, kde se uplatnil zejména jako skvělý fotograf. Byl to kámoš a velký pohodář.
Můžete si ho připomenout v "Blues" z prvního kapelového alba Ozvěny - ukázka v mp3


+ 10.1.2023 - Jeff Beck - odešel největší z největších: People Get Ready.


Pumpa v anglickém rádiu - Pumpa již zní i v anglickém internetovém rádiu RedFiveRadio, jehož majitelem je Trevor Hensley, bratr klávesáka Uriah Heep.


14.4.2022 - Radio Beat - půlnoční album - děkujeme všem fanouškům, kteří nám dali hlas v anketě Rádia Beat "Půlnoční album". Taktéž děkujeme Rádiu Beat za zařazení alba do ankety.


1.10.2021 - Smutná zpráva - 1. října podlehl zákeřné nemoci náš bývalý člen a velký kamarád Pavel Císler. Byl to velký parťák a veselá kopa, jak si ho můžete připomenout ve videoklipu Já, Gott a Čok (hraje potutelného dědulu na začátku a v závěru klipu) nebo poslechem jeho skladby Vlak, kterou zpívá a ve které hraje na foukací harmoniku.

  


5.10.2021 - Praha, Lucerna Music Bar - 40 let
Velevážení příznivci a znalci kumštu komediálního !

Jest jen stěží uvěřitelno, že spolek hudebních zločinců Pumpa dotáhl svou ničemnou káru do vzdálenosti 40 let od svého smutného zrodu. Za účelem názorné demonstrace, jak umění dramatické nemá vypadati, uvolili se plejeři uspořádati bujarou veselici, na kterém vystoupilo přehršel bývalých i současných pitvorů a vzácných hostů.
Tolik hudební hrůzy, kolik na přítomné nešťastníky bylo z pódia bude vrženo, nebude již nikdy v době budoucí žádným jiným dramatickým tělesem dosaženo !

Vystoupili tito pitvoři:
plejeři PUMPA: Zdeněk Barták, Tonda Smrčka, Pavel Gregor, Dan Horyna, Honza Tříška, Pavel Marcel, Honza Drašnar, Jakub Jakubec, Pavel Attel, Zdeněk Vlč, Michal Němeček, Roman Krajdl, Milan Lebeda, Miloš Mařík a Luboš Mastilák,
hosté - zahráli s Pumpou: Viktor Dyk (VIKTOR DYK WAW), Vojta Bureš (DOCTOR VICTOR) a Ondra Pátek (MERLIN).

Program odstartoval v 19:30 kapelou MERLIN, od 20:00 spustila PUMPA a celé darebáctví uvedl moderátor Rádia Beat Standa Rubáš.

   MP3 POZVÁNKA


- 21.12.2020 - Velevážení příznivci a znalci kumštu komediálního! Ničemná úderka hudebních zločinců Pumpa si vám dovoluje předložiti nové leporelo světelně hudebních obrazů, prastarým komediánským rodem Cingrošů nakreslených a rozhýbaných, na nápěv pumpího marše „Tak si dáme jedno“ zručně sestavených. Kdo na dílo toto olbřímí nepopatřil, jako by nežil!25.11.2020 - NOVÝ SINGL! Čerstvou hudební lumpárnu si můžete, velevážení příznivci a znalci, pustit a vychutnat zde: Mám toho dost.


- 21.6.2020 - Velevážení příznivci a znalci kumštu komediálního! Předkládáme ke shlédnutí i poslechu nový vizuálně-dramatický žertovný kousek našeho ničemného spolku Pumpa, který jsme spáchali "with a little help from our friends" Helena Zeťová (hluboké koření) a Spejbl. Nekulturní stopu na mistrovském opusu též zanechali krotitel zvuku Zdeněk Šikýř a strůjce světelných obrazů David Eliash.
Pachatel dílka doufá, že v songu urazil všechny účastníky hudebního byznysu, zejména pumpařské plejery, jejich družky a manželky. Byl-li snad někdo opominut a cítí se tímto poškozen, nechť přijme poníženou omluvu.- 18.5.2020 - Michal Němeček byl hostem v pořadu "Rock Music – radio show" Rádia Fajn Rock Music. Rozhovory je možné si poslechnout na YouTube, první v čase 19:50 a druhý v čase 30:18.


- 26.3.2020 - nový song - zdravíme příznivce a znalce kumštu komediálního, v odkazu níže naleznete právě dokvedlaný nový šprýmovní kousek Pumpy, brk jehož autorů ledva oschl. Náš soubor hudebních ničemů jest potěšen, že se s ctěným posluchačstvem může o tento bezduchý kýč poděliti. Hej rup !

TAK SI DÁME JEDNO


- 11.2.2020 - Radio Beat - Rocková zpovědnice, hostem Honzy Hamerníka byl Michal Němeček. Záznam rozhovorů je zde.


- 25.11.2019 - v týdnu od 18. do 24. listopadu jsme nahráli ve Studiu Hostivař tři skladby na chystané nové CD. Další natáčení se chystá na jaře.


- 15.6.2019 - Rock Fest Svatava - Michal Valeš nám z této akce poslal fotky do fotogalerie.


PF 2019


- 1. a 2. 11.2018 - - jsme odhehráli dva úžasné koncerty před skvělou americkou kapelou SKINNY MOLLY. 1.11. v pražském klubu Vagon a 2.11. v halíčkobrodském klubu OKO. SKINNY MOLLY, jak název napovídá, jsou muzikanti ze slavných kapel Lynyrd Skynyrd, Molly Hatchet a Blackfoot. Během jejich koncertu zazněly nesmrtelné kousky Sweet Home Alabama, Freebird, Devil In the Bottle, Wishing Well....
Obě kapely na těchto koncertech vystoupily se třemi sólovými kytarami.

Fotky od Wendy a Standy Pelucha jsou ke shlédnutí ve fotogalerii


- 1.3.2018 - VILÉM ČOK pokřtil v pražském klubu Vagon na Národní třídě náš videoklip „Já, Gott a Čok“. Fotky od Wendy jsou ke shlédnutí ve fotogalerii.


- 14.2.2018 - k singlu "Já, Gott a Čok" jsme ve spolupráci s Richardem Rotterem natočili videoklip.- 20.11.2017 - Nahráli jsme nový singl "Já, Gott a Čok" - k poslechu zde a verze včetně obalu CD je ke stažení zde.Také ho můžete poslouchat po dobu cca 2 měsíců, od středy 15.listopadu, ve vysoké rotaci denního vysílání Rádia Fajn Rock Music. Klikni na: Rádio FAJN ROCK MUSIC.


- 27. - 28.9.2017 - v tyto jsme měli tu čest doprovázet americké jižany SKINNY MOLLY na jejich letošním turné. 27.10.2017 v českobudějovickém hudebním klubu mcFABRIKA a 28.9.2017 v pražském klubu Nová Chmelnice.
Fotky od Wendy z obou koncertů jsou ke shlédnutí ve fotogalerii.


- 3.9.2017 - Hodně smutná zpráva : v noci zemřel Dave Hlubek -legendární kytarista, zakladatel a zásadní skladatel kapely Molly Hatchet. Měli jsme tu čest a potěšení se spřátelit, když jsme Molly Hatchet předskakovali při jejich koncertech v Česku v roce 2010 a 2011. Pumpa se ve svých začátcích hodně inspirovala jeho tvorbou i stylem hraní na kytaru, byl to vlastně náš Guru, Velkej pohodář a dovolím si říct kámoš. Setkáním s ním se mi splnil životní sen.
Jednoho trojitýho Danielse !
Michal Němeček


- 12.8.2017 - na dostihovém závodišti v Pardubicích jsme se zúčastnili přátelského festivalu plném Ameriky FRIENDS FEST, kde jsme zahráli na Stage 2. Hned po nás na Stage 1 vystoupili legendární URIAH HEEP (GB). Fotografie z našeho vystoupení si můžete prohlédnou zde.


- 10.8.2017 - na rockovém portálu ROCKMAG.cz vyšel rozhovor s Michalem Němečkem: Pumpa si vlila do žil novou krev.


- 17.6.2017 - jsme v Nučicích u Prahy zahráli na festvalu BADYSFEST. Video z produkce BADYSFEST TV a fotky od Wendy jsou ke shlédnutí ve fotogalerii.


- 13.5.2017 - na festivalu SOUTHERN ROCK & BLUES KOLÍN 2017 jsme zahráli první koncert s MILOŠEM MAŘÍKEM. Jeho stručný profil najdete zde.


- 30.3.2017 - v pražském Music Pub & Clubu Vagon se uskutečnil ojedinělý koncert Pumpy a pěti zpěváků. Jako první vystoupil Tomáš Volek, v jehož podání zazněly skladby: O tom to může bejt, Výdrž vlčí a Slabikář. Druhým byl Dan Horyna se skladbami: Otužování, JZD Hrábě a Nasaď páku (Volný styl). Třetím pak Zdeněk Barták, v jehož podání zazněly skladby, které jsme hodně dlouho nehráli: Pokaždý, když jsme někde hráli, Tak mi řekni, co já z toho mám a Parní pumpa. Čtvrtým byl David Janík se skladbami: Hurá na jih, Komu chutná moc a Hodím si lano. Posledním pak byl Miloš Mařík ve skladbách: Mařena, Dneska platím já a Takhle budu zlej. Závěrečnou klasiku Tak tradá postupně zazpívalo všech pět zpěváků. Všem patří naše velké díky, stejně tak Merlinu, domovské kapele Dana Horyny, která si tento den s námi zahrála.
Fotky z tohoto koncertu jsou ve fotogalerii a na Google +.


- Videoklip "O tom to může bejt"- 16.11.2016 - jsme zahráli na křtu nového CD "Transmise" našeho bývalého zpěváka Dana Horyny a jeho skupiny Merlin v pražském klubu Vagon.
Video ukázku s Danem Horynou (JZD hrábě a Otužování) a Michalův proslov na křtu CD Merlinu lze shlédnou na našem YouTube kanále, nebo i s fotkami od Wendy zde.


- 27.10.2016 - jsme hráli s americkými jižany SKINNY MOLLY v pražském klubu Nová Chmelnice. Fotky z tohoto koncertu jsou zde.


- 12.10.2016 19:00 - Uši Rádia Beat - Petra Korála navštívil ve studiu Rádia Beat zakladatel Pumpy Michal Němeček.


- 18.9.2016 - od tohoto dne můžete sledovat naše aktivity i na Facebooku.- 4.5.2016 - jsme hráli jako support Erica Sardinase v pražském hudebním klubu EXIT-US. Fotografie z celého koncertu jsou zde.- 9.5.2016 - PUMPA vyhrála hlasování fanoušků v souteži Radia Beat o předskokana AC/DC a 2. května byla zaslána managementu AC/DC spolu s dalšími dvěma kapelami (DOCTOR VICTOR a SNAP CALL). Z této trojice byla vybrána kapela DOCTOR VICTOR, která 22. května v Praze před AC/DC zahrála.
DÍKY MOC VÁM VŠEM, KTEŘÍ JSTE NÁM POSLALI HLAS.


- 18.9.2015 - Hurá na Jih 9: Rozhovor s kapelníkem Pumpy Michalem Němečkem na Radiu Dixie Pumpa nikdy nebyla tancovačková kapela.

- 23. a 24.10.2015 - jsme doprovázeli americké jižany SKINNY MOLLY na jejich turné Here For A Good Time Tour 2015. 23.10.2015 v pražském klubu Nová Chmelnice a 24.10.2015 v karlovarském klubu Irská. Fotky z pražského koncertu jsou zde.


- 25.6.2015 - byl na nádvoří plzeňského pivovaru Prazdroj odehrán druhý koncert pro Radka Křemenáka. Foto zde.


- 9.4.2015 - Masařka - od 23:00 do 24:00 bylo toto album přehráno v pořadu Půlnoční album na Radiu Beat. Díky Vám všem za Vaše hlasy!


- 4.12.2014 - se uskutečnil koncert pro Radka Křemenáka v pražském Music Pub & Clubu Vagon na Národní třídě. Foto zde.


+ Radek Křemenák - v noci z 21. na 22.9.2014 nás po těžké nemoci navždy opustil náš bývalý dlouholetý baskytarista "Dr. Jan Vymakaný" Radek Křemenák. Kromě Pumpy hrál i v kapelách Blue Effect, Odyssea, Bumerang a Regenerace.

"...a splašená herka života pádí dál, pranic nedbaje!"

Radek také nazpíval skladu "Pět jmen", která byla v roce 1986 vydána na kompilaci "Posloucháte Větrník..." /2 a klip byl vysílán v hudebním pořadu Českoslovesné televize "Triangel". Tento klip je zveřejněn na YouTube.

Ukázky z koncertů, kde s námi Radek hrál Vltavská 1987 a Chlum u Plzně 1995.Radku TAK PROZATÍM


- 7.5.2014 - byl zveřejněn Videoklip "O tom to může bejt"


- 24. a 25.10.2013 - jsme zahráli v brněnském klubu Melodka a v pražském klubu Nová Chmelnice jako support americké jižanské party Skinny Molly. Fotografie zde.


- 19.5.2013 - jsme hráli v pražském klubu Modrá Vopice jako support australské bluesrockové pětice Dirty York. Fotografie od Darlene zde.


- 29.11.2012 23:00 Noční proud - rozhovor Ilji Kučery ml. s Michalem Němečkem na Českém Rozhlasu-Regina, 92.6 FM.


- Listopad 2012 - ROCK MUSIC - rádiový pořad - PUMPA v pořadu ROCK MUSIC.


- 6.11.2012 20:00 Rocková zpovědnice - Honza Hamerník na Rádiu Beat zpovídal Michala Němečka.


- 18.10.2012 - Praha, music pub & club Vagon - Velevážení příznivci a znalci kumštu komediálního!
Ač mozek člověka lidského uvěřiti tomu se zdráhá, spolek hudebních ničemů PUMPA oslavil 30 let své nekulturní činnosti Výročním koncertem konaném ve čtvrtek 18. října LP 2012, v pražském klubu VAGON na třídě Národní.
Vystoupila plejáda bývalých i současných pitvorů tohoto ansámblu múzického. Elektrické trumpety byly naleštěny na nejvyšší možnou míru a rákoska dirigentova vrhla na parket snad i diluviální příšery nedalekého múzea Národního! Jest arciť nasnadě, že muzikusové vystoupili čistě a vkusně oblečeni a texty z forbíny do diváctva vytroubené byly předem řádně komisi textové předloženy a touto jako nezávadné schváleny a ku produkci připuštěny. Plejeři se dušují, že absence jejich elementárních znalostí z oboru hudebního byla bohatě nahrazena jejich hlubokými zkušenostmi v jeřábnictví. Veselice vyvrcholila velkolepým křtem hudební CD nosnice MASAŘKA, kmotrem jejímiž byl moderateur Rádia Beat, Honza Tomek. Nekulturnost zážitku splnila - ba co více - překonala nejhorší očekávání návštěvníkovo! Z tohoto velkolepého spektáklu navrátiti se do okamžiků všedních bylo činem jen těžko představitelným, ba takořka, nemožným!

Původní pozvánka na kocert ke stažení zde. Upoutávka Rádia Beat

Fotografie zde.


- 17.10.2012 19:00 Uši Rádia Beat - Petra Korála navštívil ve studiu Rádia Beat a svůj hudební sluch si nechal prověřit zakladatel Pumpy Michal Němeček.


- 5.10.2012 - Právě vyšlo nové CD MASAŘKA. Objednat jej lze na pumparock@seznam.cz nebo na michal-nemecek@seznam.cz.
Upoutávka Rádia Beat


- 18. a 20.12.2011 - jsme opět po roce hráli jako support amerických jižanů MOLLY HATCHET. 18.12. v pražském RETRO MUSIC HALL a 20.12. ve zlínském Masters of Rock Café.
Fotografie ze zlínského koncertu jsou ke shlédnutí zde.
S Dave Hlubekem - hlavní pákou Molly Hatchet:


- 3.9.2011 - Rockfest Březnice - fotky a videoukázky zde.


- 1.9.2011 - fotky Mildy Květoně Roudenského z plzeňského koncertu z Hospody u Mrože k prohlédnutí zde.


- 1.7.2011 9:00 až 10:00 - Michal Němeček a Pavel Marcel byli hosty v pořadu Rockerova rána na Radiu Beat. Záznam rozhovorů zde.- 25.4.2011 - jsme zahráli jako support další americké jižanské party - HOGJAW, v pražském hudebním klubu EXIT Chmelnice. Fotky Jirky Vomáčky a ze zákulisí jsou k prohlédnutí zde a článek na serveru ROCKSHOCK - www.irockshock.net- 23.4.2011 - Po společném vystoupení s Molly Hatchet jsme zahráli jako předkapela americké jižanské legendy BLACKFOOT v pražském hudebním klubu EXIT Chmelnice. Fotky Josefa Beneše zde.- 31.3.2011 - fotky Jirky Vomáčky z Rudenského votvíráku a z pražského hudební klubu Vagon, kde s námi zahráli BLACKOUT s kytaristou Petrem Roškaňukem, jsou k prohlédnutí zde.


aktuality do roku 2010

© pumparock 2023